Sıkça Sorulan Sorular

Evet. Başvurunuzun başarılı bir şekilde alındığını bildiren mesaj sonrasında, başvuru formunda bildirmiş olduğunuz e-posta adresinize, kayıt numaranızı da içeren bir katılım onayı bilgilendirmesi gönderilmektedir.
www.aklimfikrimtarim.com sitesinin ana sayfasındaki Başvur butonunu tıklayınız ve açılacak formu tam ve eksiksiz olarak doldurunuz. Daha detaylı bir çalışmanız veya destekleyici belgeleriniz bulunuyorsa başvurunuza eklemek üzere yükleyiniz. 
Başvuru Şartları ve Gizlilik Politikamızı okumayı ve onaylamayı unutmayınız. 
"Gönder” butonunu tıklayınız.
Başvurunuzun başarıyla alındığına dair mesajı gördüğünüzde başvurunuz tamamlanmış olacaktır.
Başvurunuzu iptal etmek ve başvuru değişikliği talepleriniz için: aklimfikrimtarim@alltech.com.tr 
Başvurunuzla ilgili değişiklik talepleriniz için aklimfikrimtarim@alltech.com.tr adresine yazılı olarak bildirimde bulununuz. Yarışma başvuru süresinin bitmesine 5 gün kala yapılacak değişiklik talepleri kabul edilmeyecektir. Değişiklik taleplerini kabul edip etmemek Alltech’in insiyatifindedir.
Başvurunuzla ilgili iptal talepleriniz için aklimfikrimtarim@alltech.com.tr adresine yazılı olarak bildirimde bulununuz. Yarışma başvuru süresinin bitmesine 3 gün kala yapılacak iptal talepleri kabul edilmeyecek olup katılımcı yarışma programının gerektirdiği yükümlülükleri yerine getirmekle sorumludur.
Yarışmamız ülke içindeki ve dışındaki Türkçe bilen ve başvuru kriterlerini taşıyan tüm vatandaşlarımıza açıktır. Daha fazla bilgi edinmek için lütfen Yarışma Programı sekmesindeki "Başvuru Şartları”nı okuyunuz.
Bu durumda ilk başvuran ve projesini en iyi anlatan yarışmacının başvurusu değerlendirilecektir.
Finale kalabilecek proje sayısını jüri üyelerimiz belirlemektedir. Bu sayı gelen projelerin içeriğine göre değişiklik gösterebilir.
Yarışmamızda nakit para ödülü kazanabilir ve fikrinizi daha geniş kitlelere tanıtabilirsiniz. Ayrıca, çiftlik danışmanlığı, kariyer fırsatları, kurumsal etkinliklere katılım, bilgi ve teknoloji kaynaklarından yararlanma, iş geliştirme tavsiyeleri alma, iş birliği ve partnerlikler gibi cazip fırsatlar yakalayabilirsiniz
Elbette. Yarışmamıza istediğiniz sayıda fikir/proje ile katılabilir ve istediğiniz sayıda yeni başvuru yaparak şansınızı artırabilirsiniz.
Maalesef. Yarışmacılar kazandığı ödüllerden kaynaklanan hak ve yükümlülüklerini kısmen veya tamamen üçüncü kişilere devredemez ve nakdi olarak talep edemezler.
Şirketimizin ve tarım ve hayvancılık sektöründeki paydaşlarımızın ürün ve hizmetlerini inceleyebilirsiniz. Kendi yaratıcılığınızı da katarak yarışma konusu ile ilgili yeni fikirler geliştirebilir, ürün ve hizmetler üretebilirsiniz. Yapılmamış olanı bulmanın yanı sıra, daha önce farklı sektörlerde uygulanan yaratıcı ürün ve hizmetleri yarışma konusuna uygun olarak tarım ve hayvancılık sektörüne de uyarlayabilirsiniz.
 
Elbette. Takımınız en fazla 3 kişiden oluşmalı ve takım üyelerinin en az biri çiftçi olmalıdır. Takım olarak katılım olması durumunda sadece çiftçi olan takım üyesinin kayıt olması yeterli olacaktır. Lütfen başvuru formunda "Eklemek istedikleriniz” bölümünde ekip üyelerini ve mesleklerini belirtiniz. Ödül sadece takıma verileceği için her bir takım üyesi ayrı ayrı ödüllendirilmeyecektir.
 
Hayır kesinlikle şart değil. Yarışma konusu ile ilgili gerçekçi ve orijinal bir fikriniz ya da projenizin olması yeterli!
Maalesef hayır. Takım olarak katılımda bulunmadığınız ve bunu başvuru formunda belirtmediğiniz sürece kendi adınıza başvuruda bulunmanız gerekiyor.
Takım olarak katılımda bulunmak için lütfen Yarışma Programı sekmesindeki "Başvuru Şartları”nı okuyunuz. 
 
Aklım Fikrim Tarım Yarışması’na katılmak üzere göndereceğiniz fikir ya da projenin mutlaka orijinal olması gerekmektedir. Yarışmacı yarışmaya katılarak; sunduğu fikrin ya da projenin kendisine ait olduğunu ve bu fikri ya da projeyi başka yerde sunmadığını kabul etmiş olmaktadır. Aksi bir durumun tespit edilmesi halinde, yarışmacının başvurusu değerlendirilmeyecek, yarışmacı oluşan hukuki durumdan tamamen sorumlu olacaktır.